Безкоштовна доставка!!!
a

NEUS

  /  Блог   /  Як і коли потрібно заготовляти паливо для котла на дровах?

Як і коли потрібно заготовляти паливо для котла на дровах?

Заготівля палива на зиму – це дуже трудомісткий і тривалий процес. Щоб у вашому домі завжди було тепло,дуже важливо грамотно і вчасно заготовити необхідну його кількість на опалювальний сезон.

Дрова можна назвати найбільш використовуваним видом палива для твердопаливного котла. Вони недорогі і доступні у всіх регіонах нашої країни. Правильна заготівля та зберігання дров допоможе вам в рази збільшити ККД вашого твердопаливного котла.

Як і коли потрібно заготовляти паливо для котла на дровах?

Свіжозрубаному дереву потрібно полежати в добре провітрюваному місці, щоб з нього пішла вся зайва волога. Для дров, заготовлених взимку, досить півроку, а ось «літнім» доведеться лежати набагато довше – до року. Тільки тоді дерево можна буде використовувати в якості палива. Така процедура допоможе мінімізувати появу сажі і ймовірність задимлення при використанні котла. Відповідно, чим вище вологість деревини, тим нижче ефективність опалення.

Оптимальним часом для заготівлі дров вважається кінець осені – початок зими. В цей час дерева вже скинули листя, рух соків усередині стовбура дерева сповільнюється, а значить і вологість деревини зменшується. Так само, на морозі поліна буде легше розколоти.

Звичайно, дрова для особистих потреб можна заготовлювати в будь-який час року. Однак, при цьому потрібно дотримуватися певної технології, яка складається з:

  • Розпилювання деревини;
  • Рубки на поліна;
  • Сушки;
  • Укладання на зберігання.

Зберігаємо дрова правильно

Укладання і зберігання дров теж повинні бути правильними. Ідеальним місцем буде стіс, накритий зверху, щоб захистити дрова від снігу і дощу. Вся конструкція повинна добре провітрюватися, тому дрова складають так, що б між ними були наскрізні проміжки для циркуляції повітря. Таким чином вони не відволожаться і не згниють. Не рекомендується укладати дрова на землю, щоб вони не вбирали в себе зайву вологу.

Вчасно і правильно заготовлені дрова допоможуть вам позбавитися від проблеми з опаленням в зимові місяці, а використання твердопаливного котла зроблять максимально зручним весь опалювальний сезон.

Залишити коментар

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor