
Чому димить котел?
У власників твердопаливних котлів нерідко виникає питання, чому котел димить і що з цим робити. Розбираємося у цьому питанні разом з нами.
Першою причиною задимлення може бути порушення правил облаштування котельні та погана тяга. Це може бути викликано тим, що:
- існує додаткове обладнання, підключене до того ж димового каналу, що і твердопаливний котел;
- котел неправильно приєднаний до димоходу (наприклад, довга горизонтальна ділянка не повинна бути більше 1 м.);
- відсутня притяжна та витяжна вентиляція;
- приєднання котла до димоходу виконано не правильно;
- маленький перетин або висота димоходу;
- не утеплена зовнішня частина димоходу.
Друга причина – це неправильна експлуатація котла:
- порушення алгоритму розпалювання, котли Neus – котли верхнього горіння, тому спалювати паливо потрібно починаючи з верхнього шару;
- закрита шиберна заслінка – заслінка, під час роботи котла, завжди повинна бути відкрита;
- неправильні налаштування автоматики – дим може з’являтися через надлишок або нестачу кисню, слід звернути увагу на налаштування «Регулятора» за параметром «продуктивність вентилятора».
Також частою причиною виникнення диму у твердопаливному котлі є використання неякісного палива (наприклад, дрова недостатньої вологості), потрапляння до камери згорання синтетичних матеріалів або ж просто швидка зміна погодних умов (при сильних поривах вітру дим може задувати зверху до труби).
Дотримуючись всіх правил безпеки, ви зможете уникнути труднощів експлуатації твердопаливного котла і будете насолоджуватись теплом та затишком у вашій оселі!